Aktualności

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki zgłoszeniu

Data publikacji 15.05.2024

Dzięki czujności zgłaszającego, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało, że 38-latek miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Siemiatyccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że pomiędzy Nurcem - Stacją a Siemiatyczami środkiem drogi jedzie kierowca daewoo. Już po kilku minutach od zgłoszenia mundurowi na ulicy Górnej zauważyli opisywany pojazd. Po krótkiej rozmowie z mężczyzną funkcjonariusze wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 38-latka 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Mieszkaniec Siemiatycz stracił prawo jazdy. Zgodnie z kodeksem karnym za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że pijany kierowca na drodze jest ogromnym zagrożeniem. Masz podejrzenie, że jadący przed Tobą pojazd kierowany jest przez nietrzeźwego? Poinformuj nas o tym! Jeden telefon pod numer alarmowy 112 może uratować czyjeś życie.

Powrót na górę strony