Aktualności

Nie daj szans złodziejowi - oznakuj swój rower

Data publikacji 24.04.2024

Wraz z wiosną rozpoczął się w pełni sezon rowerowy. Ten ekologiczny środek transportu coraz częściej wykorzystywany jest przez społeczeństwo. Niestety, rower to również środek lokomocji, który zdarza się, że pada łupem złodziei. Zadbaj o swój rower i oznakuj go!

Właśnie rozpoczął się okres, w którym większość rowerzystów rozpoczyna swoje rowerowe przejażdżki. Sezon wiosennoletni wiąże się niestety także z kradzieżami jednośladów. Cykliści niejednokrotnie pozostawiają rowery bez zabezpieczenia przed sklepami, uczelniami, bibliotekami miejskimi. Łupem złodziei padają rowery nie tylko drogie, ale ite przedstawiające mniejszą wartość.


Przypominamy: Aby oznakować swój jednoślad wystarczy posiadać ze sobą dokument tożsamości oraz dowód zakupu roweru kartę gwarancyjną, rachunek. Oznakowanie roweru jest bezpłatne!

Poza oznakowaniem, Policja apeluje o przestrzeganie kilku podstawowych zasad, dzięki którym możemy ustrzec się przed kradzieżą roweru:
- Nie zostawiaj go bez nadzoru, nawet na kilka minut.
- Jeśli pozostawiasz rower na ulicy, zrób to w widocznym miejscu, w miarę możliwości na specjalnym stojaku.
- Rower zabezpiecz przeznaczonym do tego celu łańcuchem, kłódką lub blokadą – przypnij go do trwałej konstrukcji, np. do stojaka, barierki itp.
- Nie poruszaj się rowerem sam w miejscach odludnych, zwłaszcza po zmroku.
- Jeśli Twoje dziecko jeździ rowerem lepiej gdyby było pod nadzorem kogoś dorosłego.
- Nie trzymaj roweru na balkonie znajdującym się na parterze lub niższych piętrach, złodziej potrafi wejść nawet na II piętro i stamtąd ukraść rower.

- Nie zostawiaj roweru na klatce schodowej. Rower najlepiej trzymać w garażu, gdy nie dysponujesz garażem – w dobrze zabezpieczonej piwnicy.
- W sobie tylko znanym miejscu, na ramie, zaznacz jakiś znak szczególny, w przypadku ewentualnej kradzieży, pomoże to w identyfikacji Twojego roweru.

Powrót na górę strony