Działania na rzecz poprawy bezpieczństwa w ruchu drogowym - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania na rzecz poprawy bezpieczństwa w ruchu drogowym

Data publikacji 05.07.2018

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach, Bielska Podlaskiego i Hajnówki uczestniczyli w działaniach ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatów. Podczas kontroli drogowych policjanci sprawdzali m.in. prędkość, trzeźwość kierujących, a także sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci.

Dzisiaj, siemiatyccy policjanci brali udział w działaniach kontrolno-prewencyjnych pn. „Bezpieczna Gmina”.  Przedsięwzięcie było ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, przemierzających odcinek Drogi Krajowej nr 19 i Drogi Wojewódzkiej 693. W trakcie realizacji zadań, policjanci zwracali szczególną uwagę na przestrzeganie przez kierujących obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Mundurowi kontrolowali stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia dzieci w pojazdach. Spośród 310 zbadanych kierujących, dwóch zdecydowało się wsiąść za kierownicę "na podwójnym gazie". Pierwszego z nich mundurowi zatrzymali około godziny 6.05 w miejscowości Milejczyce. Funkcjonariusze od kierowcy audi od razu wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Kolejny nietrzeźwy kierujący wpadł 40 minut później tym razem w Siemiatyczach. Okazało się, że 43-letni kierowca toyoty wsiadł za kierownicę mając w organizmie 0,5  promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyznom prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo ruchu drogowego,a naruszenie przepisów wiąże się z nieuchronnością poniesienia konsekwencji. Dbajmy o bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.

Mając na względzie bezpieczeństwo w ruchu drogowym podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.siemiatycze.policja.gov.pl 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 13.44 MB)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.11 MB)