Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczne Mikołajki” w Siemiatyczach

Data publikacji 06.12.2017

W ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem” włączając się do ogólnopolskich działań pod nazwą „Dzień odblasków 2017” siemiatyccy funkcjonariusze odwiedzili najmłodszych uczestników ruchu drogowego by od najmłodszych lat zachęcać do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym, ale również w obszarze zabudowanym na nieoświetlonych lub słabo oświetlonych odcinkach dróg.

Dziś mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach w ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień odblasków 2017” w Przedszkolu nr 3 w Siemiatyczach spotkali się z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego. Podczas pogadanki prelegenci przekazali najmłodszym podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności obowiązek noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym po zmierzchu oraz zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Podczas spotkania nie obyło się bez słodkich upominków ale również każdy przedszkolak otrzymał elementy odblaskowe, które umieszczone w widocznym miejscu, z pewnością poprawią widoczność na drodze. 

Ogłoszony również został konkurs dla przedszkoli na projekt odblasku, który będzie symbolem akcji przez cały 2019 rok. Od dziś do 31 maja 2018 roku czekamy na zgłoszenia od przedszkoli, które będą chciały wziąć dział w konkursie przesyłając swoje projekty do komendy wojewódzkiej Policji.

Pliki do pobrania

  • 27.85 KB
    Regulamin konkursu na odblask
Powrót na górę strony