Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Dzień odblasków 2017" na drogach powiatu siemiatyckiego

Data publikacji 06.12.2017

Dzisiaj na terenie całego kraju, po raz kolejny przeprowadzany jest „Dzień Odblasków”. Do ogólnopolskich działań włączyli się także siemiatyccy policjanci, którzy propagowali bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu.

6 grudnia w całej Polsce obchodzony jest po raz kolejny Dzień Odblasków. Pierwsze takie działania odbyły się 25 stycznia 2017 roku. Celem projektu jest zachęcanie jak największej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku poza obszarem zabudowanym. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie „Dzień Odblasków” organizowany jest co roku. W Polsce po raz pierwszy „Dzień Odblasków” został przeprowadzony w 2016 roku w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” finansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej na poziomie krajowym w 2016 roku. Inicjatorem działania była Komenda Główna Policji.

Siemiatyccy mundurowi aktywnie włączyli się w działania poprawiające bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W ramach "Dnia Odblasków 2017" policjanci siemiatyckiej drogówki, przy wsparciu uczniów klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 w Siemiatyczach, w trakcie kontroli drogowych, zachęcali uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych. Mundurowi wręczali także odblaski i ulotki uświadamiając jednocześnie, jak ważnym elementem bezpieczeństwa jest ten mały element umieszczony na wierzchnim ubraniu. Dzieci natomiast każdej kontrolowanej osobie przekazywały przygotowane przez siebie ozdoby świąteczne.

Policjanci apelują! Bądź widoczny - noś odblaski!

Powrót na górę strony