Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA POLICJI W SIEMIATYCZACH

Data publikacji 14.07.2017

Policja Państwowa została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 r. Na pamiątkę tego wydarzenia siemiatyccy policjanci obchodzili dzisiaj uroczystość 98-lecia naszej formacji. Uroczysty apel odbył się na placu Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością między innymi: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku Pan nadinspektor Daniel Kołnierowicz, a także Biskup Antoni Dydycz Biskup Senior Diecezji Drohiczyńskiej. Udział wzięli również przedstawiciele instytucji samorządowych, służb mundurowych, przedstawiciele duchowieństwa, pracownicy Policji, rodziny świętujących funkcjonariuszy oraz mieszkańcy miasta.

Dzisiejszy apel był okazją do uhonorowania policjantów, którzy na co dzień służą społeczeństwu i dbają o jego bezpieczeństwo. Awanse na wyższe stopnie policyjne otrzymało w tym roku 31 mundurowych z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach. W trakcie uroczystości wręczono dwie odznaki "Zasłużony Policjant".

Ponadto, w trakcie dzisiejszej uroczystości został podsumowany plebiscyt „Dzielnicowy Podlasia 2017”, którego głównym celem było wyłonienie najbardziej zasłużonego dla społeczeństwa dzielnicowego. Konkurs został zorganizowany już po raz drugi przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku oraz wydawnictwo Polska Press. Na poszczególnych funkcjonariuszy Policji, których sylwetki prezentowane były m.in. na łamach Gazety Współczesnej, mieszkańcy oddawali głos za pomocą wysyłanych wiadomości SMS. Spośród 50 dzielnicowych, którzy zostali wytypowani do tegorocznego plebiscytu,  najwięcej głosów uznania otrzymali siemiatyccy dzielnicowi:

I miejsce –  z wynikiem 2686 głosów, zajął mł. asp. Tomasz Prochowicz z Posterunku Policji w Nurcu Stacji,

II miejsce – z wynikiem 2204 głosów zajął mł. asp. Radosław Antoszczuk z Posterunku Policji w Dziadkowicach.

Były życzenia i chwile wzruszenia. Przemawiający podkreślali, że to ważny dzień dla policjantów, którzy każdego dnia pełnią służbę na rzecz mieszkańców powiatu siemiatyckiego.  Zaproszeni goście podziękowali również funkcjonariuszom i ich rodzinom za trud i poświęcenie w codziennej pracy.

Z myślą o mieszkańcach mundurowi zorganizowali również festyn rodzinny połączony ze stoiskami profilaktycznymi oraz pokazem radiowozów oraz quadów służbowych. W trakcie trwania festynu prowadzono również akcję profilaktyczną pod nazwą „Bezpieczne Wakacje 2017”, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także nad wodą. Dodatkowo, funkcjonariusze Policji udzielali informacji zainteresowanym osobom na temat funkcjonowania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacji „Moja Komenda”.

Uroczystość uświetniła defilada w wykonaniu Kompanii Reprezentacyjnej wystawionej przez Oddział Prewencji Policji w Białymstoku oraz kompanii funkcjonariuszy odznaczonych i mianowanych na wyższe stopnie policyjne.

Powrót na górę strony