"Bezpieczna droga do szkoły" - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

"Bezpieczna droga do szkoły"

Data publikacji 18.09.2020

Siemiatyccy policjanci w ramach prewencyjnych działań pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły" spotkali się z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Siemiatyczach, Drohiczynie oraz Miłkowicach Jankach. Mundurowi opowiedzieli o zagrożeniach w ruchu drogowym, wskazali, jakie zachowania podnoszą ich bezpieczeństwo oraz zachęcali do noszenia odblasków. Przypomnieli, że najważniejszą zasadą bezpieczeństwa na drodze jest zasada ograniczonego zaufania na drodze, co ćwiczyli podczas zajęć praktycznych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach od początku września prowadzą działania pn. "Bezpieczna droga do szkoły". W trakcie spotkań z dziećmi, omawiane są zagrożenia, jakie mogą spotkać w ich drodze do szkoły. We wtorek, policjanci wspólnie z profilaktykiem z Wydziału Prewencji siemiatyckiej komendy odwiedzili najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Siemiatyczach. W trakcie spotkania, dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie korzystać z przejść dla pieszych oraz jak ważne są elementy odblaskowe w poruszaniu się po zmroku. Dzieci otrzymały edukacyjne kolorowanki oraz odblaski.

Równorzędne spotkanie zrealizował dzielnicowy z Posterunku Policji w Drohiczynie, który odwiedził uczniów Zespołu Szkół w Drohiczynie oraz Szkoły Podstawowej w Miłkowicach Jankach.