Kaskadowy pomiar prędkości - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Kaskadowy pomiar prędkości

Data publikacji 18.09.2020

Policjanci siemiatyckiej "drogówki" włączyli się dziś w ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”, polegający na prowadzeniu kontroli na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na często niezbyt długim odcinku drogi. Mimo, że nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem. Działania te wpisują się również w obchodzony dziś ROAD SAFETY DAYS.

Celem dzisiejszych działań jest ograniczenie zagrożeń wynikających z przekraczania dopuszczalnych prędkości. Do działań będą wykorzystane zarówno radiowozy oznakowane jak i ten nieoznakowany, wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości jak i pomiary prowadzone dynamicznie będziemy mogli spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Akcja „ROAD SAFETY DAYS” to wspólne działania wszystkich podmiotów dbających o bezpieczeństwo na drogach. Działania te, w ubiegłych latach znane jako EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach), mają na celu zwrócenie uwagi na sposób prowadzenia pojazdów oraz dążące do tzw. WIZJI ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL i prowadzą je wszystkie europejskie kraje. Akcja wspierana jest między innymi przez Komisję Europejską oraz Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących apelujemy o rozwagę i stosowanie przepisów ruchu drogowego.

  • policyjne czarne bmw, za nim stoi szary VAN