BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z UDZIAŁEM POLICJANTÓW - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z UDZIAŁEM POLICJANTÓW

Data publikacji 08.09.2020

Siemiatyccy policjanci, w ramach rozpoczęcia roku szkolnego, rozmawiają z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzicami o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Korzystając z okazji funkcjonariusze wręczają dzieciom elementy odblaskowe.

Policjanci z Komendy Powaitowej Policji w Siemiatyczach prowadzą wmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom w ich drodze do szkoły. Funkcjonariusze rozmawiają z dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzicami o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Policjanci przypominają uczniom m.in. o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza obszarem zabudowanym, po zmierzchu. Dzieciom wręczane są  elementy odblaskowe, jednocześnie życząc im, aby rozpoczynający się rok szkolny był bezpieczny, a nauka była łatwa i przyjemna.

Działania te realizowane są ramach programu „Bezpieczna droga do szkoły” , których głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa, m.in. poprzez ograniczenie wypadków drogowych.

Policjanci ruchu drogowego apelują do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie w rejonie szkół, przedszkoli, placówek oświatowo-wychowawczych oraz miejsc, gdzie grupują się dzieci i młodzież.