Ostatni weekend wakacji - Policja apeluje o rozwagę na drodze - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Ostatni weekend wakacji - Policja apeluje o rozwagę na drodze

Data publikacji 28.08.2020

Zbliża się koniec wakacji. Przed nami czas zwiększonego ruchu na drogach. Wielu podróżować będzie własnymi autami, a kierowcy zaaferowani jak najszybszym osiągnięciem celu, często zapominają o zasadach ruchu drogowego. W ostatni weekend sierpnia dodatkowe patrole „drogówki” czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżnych na drogach powiatu siemiatyckiego.

Koniec wakacji  wiąże się z istotnymi zmianami w natężeniu ruchu kołowego, które skutkują wzrostem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz zakłóceniami płynności.

Pamiętajmy, że aby wakacje zakończyły się bezpiecznie nie można lekceważyć bezpieczeństwa swojego, swoich bliskich oraz innych uczestników ruchu. Jeśli korzystamy w podróży z własnego auta, szczególnie zadbajmy o jego stan techniczny. Dobrze zaplanowana podróż, podczas której robić będziemy kilkudziesięciominutowe przerwy, jazda z prędkością dostosowaną do warunków drogowych, zapięte pasy bezpieczeństwa – to wszystko zwiększy nasze bezpieczeństwo podczas powrotu z letniego wypoczynku.

Nigdy nie siadajmy za kierownicą po alkoholu, nawet po „małym piwku”. Takie zachowanie stwarza zagrożenie nie tylko dla samego kierowcy, ale osób jadących razem z nim oraz innych użytkowników dróg.  Nie może być pobłażania dla takich kierowców.

Funkcjonariusze ruchu drogowego siemiatyckiej komendy bedą czuwać będą nad bezpieczeństwem podróżujących na drogach naszego powiatu.