Działania "Bezpieczna rzeka" - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Działania "Bezpieczna rzeka"

Data publikacji 25.08.2020

Zapewnienie bezpieczeństwa osobom przebywającym nad wodą to priorytet działań policjantów w okresie letnim. W miniony weekend, dzielnicowy z Posterunku Policji w Drohiczynie wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną z Perlejewa i Państwową Strażą Rybacką z Siedlec podjął działania pn. "Bezpieczna Rzeka".

Sezon letni dobiega końca. Zapewnienie bezpieczeństwa na wodach i w okolicach kompleksów wodnych to priorytety prowadzonych policyjnych działań prewencyjnych przy szerokim wsparciu innych podmiotów. Dzielnicowy z Posterunku Policji w Drohiczynie podjął działania na rzece Bug pn. "Bezpieczna Rzeka". W  piątek, mundurowy wspólnie z OSP Perlejewo, przy wykorzystaniu łodzi motowerowej kontrolował ruch jednostek pływających na rzece Bug, między innymi dokonywano kontroli stanu trzeźwości kierujących. W trakcie tych działań przeprowadzone zostały wspólne ćwiczenia mające na celu doskonalenie umiejętności podejmowania osoby tonącej, rzut kołem ratunkowym czy też bojką ratunkową.

Równorzędzne działania zostały również przeprowadzone na terenie gminy Drohiczyn, w poniedziałek wspólnie z Państwową Strażą Rybacką z Siedlec

Opis filmu: policjanw wpólnie ze strażakami patrolu rzekę na motorówce

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 33.06 MB)