Aktualności

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 22.03.2020

Policjanci z siemiatyckiej „drogówki”, w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa, zatrzymali kierowcę audi, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 113 km/h. W trakcie kontroli okazało się również, że 40-latek jest nietrzeźwy, a także posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W piątek, w miejscowości Hornowo, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach sprawdzali zgłoszenie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zgłoszenie dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości. Funkcjonariusze przed godziną 9 zatrzymali do kontroli kierowcę audi, który w obszarze zabudowanym przekroczył prędkość o 63 km/h. Podczas rozmowy z mieszkańcem gminy Dziadkowice mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informacyjnych okazało się, że obowiązuje go także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 40-latek odpowie przed sądem.

To kolejny przypadek wykorzystania przez policjantów Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako narzędzia służącego poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.