Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionych - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionych

Data publikacji 04.12.2019

W miniony weekend siemiatyccy policjanci wspólnie z innymi służbami szukali dwóch zaginionych. Na szczęście pomoc nadeszła w odpowiednim momencie i obie osoby zostały odnalezione.

W miniony piątek policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej i strażakami Ochotniczej Straży Pożarnej z Milejczyc szukali zagionej 85-letniej mieszkanki Rogacz. Kobieta została odnaleziona następnego dnia około godz 8 rano około 4 kilometrów od miejsca swego zamieszkania przez mieszkańca wsi Rogacze, który rozpoznał zaginioną. Kobieta byłą zaskoczona widokiem policjantów, powiedziała, że wyszła tylko na chwilę do sąsiadki i nie pamiętała że noc spędziła w lesie.

Kolejne zgłoszenie o zaginięciu siemiatyccy policjanci otrzymali następnego dnia. 59-letni mieszkaniec jednej z miejscowości w gminie Dziadkowice wyszedł z domu w niedzielę około godziny 10. Następnego dnia, w trakcie przeszukiwania terenu siemiatyccy kryminalni odnaleźli zaginionego w jednej z opuszczonych posesji kilkaset metrów od jego miejsca zamieszkania. Mężczyzna leżał wyziębiony na podłodze w jednym z budynków gospodarczych. Policjanci udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy, a następnie przekazali pod opiekę przybyłej na miejsce załodze karetki pogotowia. 

Policjanci apelują, aby zwłaszcza w okresie niskich temperatur, zwracać szczególną uwagę na osoby samotnie zamieszkujące, które mogą być zagrożone na wychłodzenie organizmu.

  • karetka pogotowia, samochód koloru ciemnego, w tle budynki