Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zapewnili bezpieczeństwo uczestnikom największego na podlasiu spływu kajakowego

Data publikacji 06.08.2019

Podczas VII edycji 500 kajaków 2019 w Drohiczynie, mundurowi zorganizowali zawody strzeleckie „100 strzałów na 100 lat Policji” . Nie zabrakło także „niebieskiego stoiska” profilaktycznego oraz pokazu sprzętu policyjnego. Bezpieczeństwa uczestników spływu rzeką Bug strzegli policjanci z pokładu policyjnej motorówki.

W sobotę policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach dbali o bezpieczeństwo największego spływu kajakowego na Podlasiu. W tym roku pobito kolejny rekord. W spływie wzięło udział aż 560 kajaków, z czego 3 załogi kajakowe stanowili policjanci.  Przed rozpoczęciem spływu mundurowi zorganizowali zawody strzeleckie „100 strzałów na 100 lat Policji” z broni pneumatycznej oraz konkurs rzutu rzutką ratowniczą na odległość. Profilaktycy i policjanci siemiatyckiej komendy zaprezentowali również „niebieskie stoisko”. To doskonała okazja do rozmów o bezpiecznych zachowaniach podczas korzystania z uroków wody.  Ratownik medyczny pokazywał, jak skutecznie udzielać pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. Spotkanie z policjantami było również okazją do zapoznania się z "Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa" i aplikacją „Moja Komenda”. 

Na mecie spływu w Grannem I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Siemiatyczach młodszy inspektor Łukasz Głowacki i Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku podinspektor Maciej Zakrzewski wyłonili zwycięzców zawodów. Do rywalizacji w obydwu konkurencjach stanęło blisko 300 osób. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali puchary, dyplomy i upominki akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

 

  • policjanci i pracownicy policji przy stoisku profilaktycznym
  • policjant z uczestnikami zawodów, na stoliku stoją puchary
  • policjant i zawodnicy
  • policjant i zawodnicy