DOPALACZE...niszczą życie - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

DOPALACZE...niszczą życie

Data publikacji 08.07.2018

Policjanci z Siemiatycz interweniowali wobec 24 letniego mężczyzny, który najprawdopodobniej wcześniej zażył dopalacze. Dzięki szybkiej reakcji członków rodziny oraz funkcjonariuszy Policji nie doszło do tragedii.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach, w środę po godz. 23.00, otrzymał zgłoszenie od kobiety, która obawiała się o zdrowie i życie swojego syna. Funkcjonariusze natychmiast stawili się w jednym z domów w Drohiczynie, gdzie zastali zgłaszającą oraz jej dwóch synów. Jeden z młodych mężczyzn zachowywał się w sposób nienaturalny, był bardzo pobudzony a jego pokój był zdemolowany. Mundurowi podejrzewali, że może być on pod wpływem dopalaczy. W czasie interwencji 24 letni mężczyzna, z kieszeni spodni wyjął i dobrowolnie oddał  mundurowym dwie torebki, jedną z zawartością białego proszku drugą natomiast z  zielonym suszem. W miejscu zamieszkania 24 latka w trakcie przeszukania policjanci dodatkowo ujawnili jeszcze tabletki nieznajomego pochodzenia i susz rośliny. Łącznie mundurowi zabezpieczyli 6,5 grama suszu roślinnego, 8 gram białego proszku oraz 32 tabletek - zabezpieczone substancje to prawdopodobnie dopalacze. Obecni na miejscu interwencji ratownicy medyczni wraz policjantami przetransportowali 24 latka do szpitala. Po badaniach mężczyzna został  osadzony w policyjnym areszcie.
Wyjaśnieniem sprawy zajmują się teraz policjanci z Posterunku Policji w Drohiczynie, a badanie wykaże, jaki rodzaj środków znaleziono w mieszkaniu 24 letniego mężczyzny.

Policjanci ponownie apelują oraz ostrzegają, żeby nie kupować i nie zażywać substancji niewiadomego pochodzenia, które zawsze stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia.

 

Ponadto, na stronach Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji znajduję się lista numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy

800 060 800 – Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównej Inspektora Sanitarnego

116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży

800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci

800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

801 199 990 – Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki – Narkomania

112 – Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej