Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na drogach – EDWARD 2017 - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na drogach – EDWARD 2017

Data publikacji 21.09.2017

W czwartek 21 września 2017 roku podczas obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności, we wszystkich krajach europejskich prowadzona będzie druga edycja akcji pod nazwą EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych), w którą zaangażowana również jest siemiatycka Policja.

Akcja EDWARD promuje „wizję zero” przyjętą w wielu krajach europejskich, czyli dążenie do zmniejszenia liczby wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym do zera. Z całą pewnością założenie to jest niezwykle trudne do osiągnięcia w praktyce. Należy jednak wyraźnie podkreślić, że akcja EDWARD to oprócz wzmożonej aktywności Policji na europejskich drogach, ma przede wszystkim zwrócić uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych.

Data realizacji działań EDWARD tj. 21 września br., nie jest przypadkowa, bowiem akcja przypada w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Siemiatycka Policja drogowa w tym dniu będzie szczególnie zaangażowana w działaniach na rzecz bezpieczeństwa. Podjęte zostaną różnego rodzaju przedsięwzięcia edukacyjno – profilaktyczne. Ponadto na drogach pojawi się większa ilość funkcjonariuszy, którzy będą nadzorować ruch na drogach, reagować na wykroczenia i przestępstwa drogowe. Główna uwaga zwrócona zostanie na to czy kierujący poruszają się z odpowiednią prędkością – dostosowaną do obowiązujących przepisów oraz warunków drogowych.

Pamiętajmy nadmierna prędkość jest jednym z głównych problemów bezpieczeństwa na drogach. Zawsze dostosowujmy prędkość do warunków panujących na drodze, nie przeceniajmy własnych umiejętności, za kierownicę wsiadajmy trzeźwi.