Czterech kierujących na "podwójnym gazie" w zaledwie 3,5 godziny! - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Czterech kierujących na "podwójnym gazie" w zaledwie 3,5 godziny!

Data publikacji 19.06.2017

W minioną niedzielę siemiatyccy policjanci zatrzymali 4 osoby, które zdecydowały się na jazdę pod wpływem alkoholu. Dwóch z nich wsiadło za kierownicę samochodu, a dwóch kolejnych na rower. Teraz postępowaniem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Siemiatyccy policjanci, w minioną niedzielę w niespełna 3,5 godziny, ujawnili 4 kierujących pod wpływem alkoholu. Pierwszego z nich mundurowi zatrzymali przed godziną 18.00 w miejscowości Nurzec Stacja. Funkcjonariusze od kierowcy peugeota wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 49-latka prawie 0,5 promila alkoholu. Kolejnymi nietrzeźwymi kierującymi okazali się rowerzyści. Jeden z nich wsiadł za kierownicę jednośladu w miejscowości Hornowo, a drugi w Nurcu Stacji. Badanie stanu trzeźwości 55 i 23-latka wykazało w ich organizmie kolejno 1,5 i 1,7 promila alkoholu. Ostatni z nietrzeźwy kierowców  został zatrzymany przez mundurowych około godziny 21.15 w miejscowości Koryciny. Okazało się, że 23-letni kierowca bmw wsiadł za kierownicę mając w organizmie 1,2 promila alkoholu.

Teraz nietrzeźwi kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Praca w Policji