Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Siemiatyccy policjanci weryfikują zagrożenia z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 28.10.2016

Siemiatyccy policjanci do chwili obecnej odnotowali 141 zgłoszeń z terenu Siemiatycz oraz powiatu siemiatyckiego naniesionych na Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. 40 z nich mundurowi potwierdzili podczas prowadzonych w tych miejscach sprawdzeń.

Z początkiem lipca ruszyła "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". To innowacyjne narzędzie, mające służyć głównie poprawie bezpieczeństwa mieszkańców, w wersji pilotażowej funkcjonowało na Podlasiu, Pomorzu i garnizonie stołecznym. Od września swoim zasięgiem obejmuje również cały kraj. „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” dostępna jest na stronach internetowych wszystkich jednostek Policji, a jej obsługa została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo, wręcz intuicyjnie mógł z niej skorzystać każdy obywatel.

Wśród najczęstszych zgłoszeń występujących na terenie powiatu siemiatyckiego są te które dotyczą spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych i przekraczania na wskazanym obszarze dozwolonej prędkości. Siemiatyccy  policjanci do chwili obecnej odnotowali 141 zgłoszeń z terenu powiatu siemiatyckiego naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Mundurowi na terenie całego powiatu potwierdzili 22 punkty w których dochodzi do przekraczania na wskazanym obszarze dozwolonej prędkości i tam też kierowani są policjanci, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie takim zachowaniom. W 7 przypadkach potwierdzono także miejsca wskazywane na Mapie w których dochodzi do spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Tam także  kierowane są patrole policyjne. Interweniują w momencie zauważenia zachowania niezgodnego z prawem, ale przede wszystkim - działają prewencyjne. W dalszej kolejności mieszkańcy upatrują zagrożeń bezpieczeństwa między innymi w nieprawidłowym parkowaniu (6 zgłoszeń), aktach wandalizmu (3 zgłoszenia) czy też żebractwa (2 zgłoszenia).

Wszystkie naniesione na mapę, przez mieszkańców miejsca zagrożone są weryfikowane podczas prowadzonych w tych rejonach kontroli, a jego status można na bieżąco śledzić na interaktywnej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997.

Powrót na górę strony