Policjanci seniorom o ich bezpieczeństwie - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Policjanci seniorom o ich bezpieczeństwie

Data publikacji 12.10.2020

W minionym tygodniu policjanci siemiatyckiej jednostki spotkali się z seniorami w Żalach oraz Perlejewie. Podczas spotkań mundurowi, poruszali tematu dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym osób starszych, oszustw metodą „na policjanta, wnuczka”. Na zakończenie spotkań seniorom rozdano elementy odblaskowe.

Każdego dnia osoby starsze mogą paść ofiarą wielu różnych przestępstw i wykroczeń związanych z kradzieżami, rozbojami czy powszechnie znanymi oszustwami. Dlatego aby przeciwdziałać takim zjawiskom i nie dopuścić do stworzenia sytuacji w jakikolwiek sposób zagrażającej zdrowiu, a nawet życiu policjanci siemiatyckiej komendy po raz kolejny przeprowadzili z seniorami zajęcia profilaktyczne.

Podczas spotkań policjanci rozmawiali o zagrożeniach jakie napotkać mogą osoby starsze w dzisiejszym świecie. Oprócz rozmów o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego, aktualnych przepisach dotyczących między innymi obowiązku i sposobu noszenia elementów odblaskowych nie zabrakło tematów związanych z oszustwami osób starszych metodami „na wnuczka" i "na policjanta”. Policjanci w związku z odnotowanymi licznymi zaginięciami osób w lesie, apelowali także o rozwagę podczas jesiennych wypraw i podpowiadali, co należy zrobić, aby się nie zgubić.

Na zakończenie spotkań, w którym licznie i aktywnie uczestniczyli seniorzy nie zabrakło całego mnóstwa pytań, na które kolejno odpowiadali mundurowi.