Turniej - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Turniej

Data publikacji 27.05.2011

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM W POWIECIE SIEMIATYCKIM

Przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 3 i Gimnazjum nr 2 w Siemiatyczach – to zwycięscy powiatowych eliminacji XXXIV Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

W dniu 19.04.2011 roku w Zespole Szkół w Siemiatyczach odbył się powiatowy etap Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym. Konkurs został zorganizowany przy współpracy Starostwa Powiatowego w Siemiatyczach i Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach.  Rywalizację zawodników pomagali oceniać: funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Mielniku, harcerze z Siemiatycz i 2 uczennice z klasy mundurowej ZSR w Ostrożanach. W turniejowe szranki stanęło 7 drużyn z gimnazjów i 11 ze szkół podstawowych. Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą rozwiązując test z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i przepisów ruchu drogowego.  Sprawność przydała się podczas precyzyjnego przejazdu rowerem toru przeszkód. Tego dnia najlepsi okazali się:

- na etapie szkół podstawowych – uczniowie:

I – SP nr 3 w Siemiatyczach,

II – SP w Tołwinie,

III – SP w Drohiczynie

- na etapie gimnazjów – uczniowie:

I – Gimnazjum nr 2 w Siemiatyczach,

II – Gimnazjum w Grodzisku,

III – Gimnazjum w Drohiczynie.

Na zakończenie uczestnicy turnieju otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Zwycięskie drużyny będą reprezentować nasz powiat w etapie wojewódzkim.