Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 02.04.2020

Dzięki czujności i właściwej postawie zgłaszającego, z ruchu drogowego wyeliminowano nietrzeźwą kierującą. Kobieta miała w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Samochodem podróżowało też małe dziecko. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Dzięki czujności i właściwej postawie zgłaszającego, z ruchu drogowego wyeliminowano nietrzeźwą kierującą. Do zdarzenia doszło w niedzielę około 18.40, w  pobliżu jednej z miejscowości na terenie powiatu siemiatyckiego. Z ustaleń policjantów wynika, że kobieta kierując mini cooperem, wykonywała niebezpieczne manewry na drodze. Mężczyzna podejrzewając, że jest ona pod wpływem alkoholu, zadzwonił na Policję. Następnie wykorzystując sytuację, uniemożliwił jej dalszą jazdę. Jak się okazało, samochodem podróżowało też dziecko, a kierująca była nietrzeźwa. Wstępne badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy. Teraz o jej dalszym losie zadecyduje sąd.
 
Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują o rozsądek na drodze i dziękują wszystkim, którzy przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa!