„Bezpieczny senior – ostrożny senior”- spotkanie w Drohiczynie - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczny senior – ostrożny senior”- spotkanie w Drohiczynie

W dniu dzisiejszym siemiatyccy policjanci wspólnie z przedstawicielem Komendy Policji w Białymstoku, pracownikiem Narodowego Banku Polskiego spotkali się z seniorami w MGOK-u w Drohiczynie. Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których mogą stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji, jak postępować w przypadku zagrożenia.

W ostatnim czasie oszuści wyłudzają od starszych osób pieniądze metodą na tzw. „policjanta”. W większości sytuacji sprawcy tego typu oszustw są zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane. Niestety, wciąż są osoby, które stają się ofiarami tego typu przestępców. Kiedy odbierają telefon od rzekomego „policjanta” z prośbą o pomoc w zatrzymaniu oszustów działających metodą na tzw. "wnuczka", przekazują często oszczędności całego życia.

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Drohiczynie rozmawiano z seniorami o tym, jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Aby seniorzy wiedzieli, jak ustrzec się przed zagrożeniami, opowiedziano m.in. o metodach działania oszustów, którzy często podają się za „wnuczka, kuzyna, znajomego lub policjanta CBŚ”. Prelegenci przestrzegali przed podejmowaniem szybkich, finansowych decyzji oraz radzili, by zawsze kierować się rozsądkiem i rozwagą.

Seniorzy na zakończenie spotkania zgodnie stwierdzili, że takie spotkania uświadamiające różne zagrożenia pozwolą im w przyszłości uniknąć przykrych sytuacji. Uczestnikom spotkania przekazano materiały profilaktyczne.