Pieszy bezpieczny – widoczny na siemiatyckich drogach - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pieszy bezpieczny – widoczny na siemiatyckich drogach

Data publikacji 25.10.2018

Siemiatyccy policjanci przeprowadzili akcję „Pieszy bezpieczny – widoczny”, której celem było uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jak ważne jest stosowanie elementów odblaskowych.

We czwartek 24 października 2018 roku siemiatyccy policjanci pełniący służbę na drogach przeprowadzili akcję „Pieszy bezpieczny- widoczny”, której celem było uświadomienie uczestnikom ruchu drogowego, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, szczególnie na terenach niezabudowanych, wiejskich oraz w miejscach nieoświetlonych. Szczególną uwagę tego dnia zwracali uwagę właśnie na tych wszystkich, którzy ze względu na brak ochrony nie mają szans podczas zderzenia z jadącym z większą prędkością samochodem. Funkcjonariusze siemiatyckiej drogówki podczas akcji pouczyli 18 pieszych jak też 2 osoby ukarali za przechodzenie przez jezdnię na czerwonym świetle i w niedozwolonym miejscu.

Policja przypomina, że kierowca  w nocy widzi pieszego, który nie ma na sobie elementów odblaskowych z odległości około 30 - 40 metrów. To często zbyt mało, żeby w porę skutecznie zareagować. Natomiast gdy pieszy  ma na sobie elementy odblaskowe, może  być  zauważony  przez kierującego już nawet z odległości  150 metrów.

Pamiętaj! Odblaski mogą uratować życie!