Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi odzyskali skradziony rower chwilę po zgłoszeniu jego kradzieży

Świetne rozpoznanie swoich rejonów służbowych oraz duże zaangażowanie w służbie policjantów - dzielnicowych z gminy Drohiczyn i Dziadkowice pozwoliło na szybkie odnalezienie roweru. Jednoślad został odzyskany chwilę po zgłoszeniu kradzieży.

Wczoraj dzielnicowi z gminy Drohiczyn i Dziadkowice podczas wspólnej służby, po raz kolejny udowodnili swoim działaniem, że dobra ,,praca w terenie” połączona z dużym zaangażowaniem w służbie jak również dobrymi relacjami z lokalną społecznością przynoszą bardzo dobre rezultaty.

Podczas służby dzielnicowi otrzymali zgłoszenie, że jednemu z mieszkańców wsi w gminie Drohiczyn skradziono rower pozostawiony przy świetlicy. Został on bardzo szczegółowo opisany przez zgłaszającą, która w tym czasie przebywała w kościele.

W wyniku podjętych działań funkcjonariusze znaleźli jednoślad w oddalonej o 1,5 kilometra miejscowości od miejsca kradzieży. Porzucony jednoślad stał oparty o ogrodzenie jednej z posesji. Odzyskany rower został rozpoznany przez właścicielkę a następnie jej przekazany.

Apelujemy o właściwe zabezpieczanie swoich rowerów, nawet gdy wchodzimy na chwilę do sklepu, czy sąsiadki. W opisanej wyżej kradzieży sprawca wykorzystał właśnie tą tzw. ,,chwilę”.