KMZB - TO JUŻ DWA LATA - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

KMZB - TO JUŻ DWA LATA

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa już 2 lata. Przez ten czas, od mieszkańców powiatu siemiatyckiego, otrzymaliśmy 1690 zgłoszeń. Kolejnym krokiem jest eliminacja wskazanego zagrożenia. Dzięki tej aplikacji, każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej najbliższej okolicy.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa na trwałe wpisała się już w naszym społeczeństwie, jako kolejny sposób kontaktu z Policją. Jest to również dobre narzędzie, dzięki któremu możemy mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo w naszej okolicy. Nie wszyscy jednak wiedzą, co dzieje się po naniesieniu odpowiedniej ikonki z zagrożeniem na naszej aplikacji.

Zgłoszenia te trafiają bezpośrednio do właściwych miejscowo jednostek policji. Tam - na ich podstawie - funkcjonariusze zajmujący się organizacją służby, tworzą odpowiednie zadania. Ich realizacją zajmują się policjanci z wydziałów patrolowo-interwencyjnych, ruchu drogowego oraz dzielnicowi. Gdy zachodzi taka potrzeba, angażują się również służby kryminalne. Ważna jest właśnie rola dzielnicowych. To oni - nawet po eliminacji wskazanego zagrożenia - monitorują poziom bezpieczeństwa w swoim rejonie.

Zdecydowana większość zgłoszeń dotyczy przekraczania dozwolonej prędkości, spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych oraz nieprawidłowego parkowania. Jeżeli chodzi o teren powiatu siemiatyckiego, to aplikacja najbardziej popularna jest w na terenie miasta i gminy Siemiatycze.