Nietrzeźwy kierujący skuterem posiadał narkotyki - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierujący skuterem posiadał narkotyki

Data publikacji 11.06.2018

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego wraz z kolegą z Oddziałów Prewencji w Białymstoku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skuterem. Okazało się, że 19-latek jest pod wpływem alkoholu. Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze ujawnili narkotyki. Teraz dalszym losem mężczyzn zajmie się sąd.

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach, pełniąc służbę z policjantem Oddziałów Prewencji w Białymstoku w minioną sobotę  na terenie gminy Nurzec Stacja zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skuterem, który nie korzystał z chełmu ochronnego, oraz wymaganego oświetlenia pojazdu. Podczas kontroli okazało się, że kierujący nie posiada również uprawnień do kierowania oraz pojazd jest niedopuszczony do ruchu po drogach publicznych. Podczas kontroli nietypowe zachowanie 19-letniego kierowcy  wzbudziło podejrzenia mundurowych. Okazało się, że słusznie. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało prawie 1 promil alkoholu w organizmie. Ku zdziwieniu mundurowych 19 latek przyznał się mundurowym, że w dniu wczorajszym
i dzisiejszym palił marihuanę. W trakcie przeprowadzanych czynności policjanci w schowku skutera ujawnili i zabezpieczyli woreczek z suszem roślinnym o wadze 1,7 grama brutto. Wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że jest to marihuana. Teraz dalszym losem mężczyzn zajmie się sąd.