Piknik rodzinny w Siemiatyczach - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Piknik rodzinny w Siemiatyczach

Data publikacji 31.05.2018

Siemiatyccy policjanci wzieli udział w pikniku rodzinnym na ul. Świerkowej. Rozmawiali z mieszkańcami o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi zorganizowali stoisko profilaktyczne oraz punkt informacyjny, gdzie osoby zainteresowane mogły zapoznać się z możliwościami i zasadami korzystania z nowego narzędzia Policji, tj. „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

W dniu wczorajszym policjanci Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach wzięli udział w pikiniku rodzinym na ul. Świerkowej w Siemiatyczach w związkiu z otawrciem nowej ścieżki rowej.  W trakcie rozmów z uczestnikami funkcjonariusze omówili podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz rozdawali ulotki jak bezpiecznie poruszać się po drodze. Mundurowi przypominali, że wszyscy bez względu na wiek mają obowiązek noszenia odblasków gdy poruszają się po zmierzchu poza terenem zabudowanym. Odpowiadali też dzieciom na różne pytania związane ze służbą. Dużą radością dla najmłodszych była możliwość obejrzenia od środka radiowozu oraz sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie.

W czasie spotkania z mieszkańcami policjanci przedstawili założenia „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce”, omówili sposoby korzystania z tego narzędzia oraz informacje jakie się tam znajdują. Mapa pomaga określić miejsca, na które mundurowi będą zwracać szczególną uwagę. Policjanci weryfikują sygnały o zagrożeniach tam nanoszonych, a jeśli informacje takie się potwierdzają, zostają wprowadzone na mapę.