Podziękowania za obywatelską postawę - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za obywatelską postawę

Data publikacji 15.05.2018

Dzisiaj w siemiatyckiej komendzie odbyło się sympatyczne spotkanie z kobietą, która nie pozostała obojętna na kierowcę, którego zachowanie świadczyło o nietrzeźwości. Uniemożliwiła mu dalszą jazdę i powiadomiła policję.

Komendant Powiatowy Policji w Siemiatyczach, podinsp. Tomasz Wyszkowski, osobiście złożył Pani Krystynie podziękowania za wzorową postawę obywatelską i wręczył list gratulacyjny. W rozmowie ze swoim gościem komendant podkreślał, że Pani  Krystyna wykazał się ponadprzeciętną czujnością, refleksem oraz odwagą odbierając kluczyki  nietrzeźwemu kierującemu zagrażającemu jego życiu, jak też życiu innych uczestników ruchu drogowego.

Podinsp. Tomasz Wyszkowski dodał, że wydarzenia z dnia 12 maja  br. wskazują, iż skuteczność Policji w dużej mierze zależy od postaw obywateli. Podkreślił, że każde wsparcie w policyjnych działaniach ze strony lokalnej społeczności jest ważne, ale przede wszystkim buduje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i przestrzeni publicznej. Dodał, że zaangażowanie i brak akceptacji Pani Krystyny dla osób popełniających przestępstwa powinny być przykładem godnym do naśladowania dla innych obywateli. A odwaga i rozsądek, jaki wykazała zasługują na pochwałę.

Za wzorową postawę obywatelską jeszcze raz serdecznie dziękujemy.