Pijany 31-latek uciekał Audi przed Policją - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Pijany 31-latek uciekał Audi przed Policją

Policjanci z siemiatyckiej komendy zatrzymali kierowcę Audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że 31-latek miał 1,9 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Siemiatyccy mundurowi, dzisiaj około godziny 0:45 na terenie gm. Grodzisk, zauważyli kierującego audi, który jechał tzw. „wężykiem”. Mundurowi natychmiast wydali kierowcy polecenie zatrzymania się do kontroli drogowej. Kierujący, mimo wyraźnych sygnałów wydawanych przez policjantów zlekceważył je i rozpoczął ucieczkę. Funkcjonariusze, natychmiast ruszyli za nim informując o tym dyżurnego siemiatyckiej Policji. Mimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie się, kierowca audi nie reagował i kontynuował ucieczkę. Po kilku kilometrowym pościgu, pojazd zatrzymał się. Okazało się, że kierował nim 31 latek, który był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał  1,9 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem


Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.