"Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY" - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

"Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY"

Siemiatyccy policjanci w ramach wzmożonych działań „Bez DOMU, ale NIE bez POMOCY” kontrolują miejsca przebywania osób bezdomnych, w podeszłym wieku, samotnych czy niezaradnych życiowo.

Okres zimowy oraz występujące w tym czasie znaczne spadki temperatur, stwarzają szereg zagrożeń dla życia i zdrowia ludzkiego. W minionym weekend w dniach od 23 do 26 lutego 2018 roku na terenie powiatu siemiatyckiego zostały przeprowadzone działania prewencyjne w celu ich eliminacji. W szczególności dotyczyły osób bezdomnych, w podeszłym wieku, samotnych, niezaradnych życiowo, a także nietrzeźwych, przebywających w pomieszczeniach nie przystosowanych do normalnego funkcjonowania.

Ze względu na panujące w dalszym ciągu trudne warunki atmosferyczne siemiatyccy policjanci prowadzą nadal działania w ramach akcji „Nie bądźmy obojętni”. Mundurowi przeszukują pustostany oraz sprawdzają miejsca, gdzie mogą  przebywać osoby szukające schronienia przed zimnem. Dzielnicowi każdego dnia odwiedzają osoby szczególnie narażone na wychłodzenie w okresie spadku temperatur, osoby w trudnej sytuacji życiowej, schorowane i samotne. Mundurowi sprawdzają, czy mieszkańcy zaopatrzeni są w opał, ciepłe ubrania oraz pożywienie. Osobom potrzebującym na bieżąco przekazywane są informacje, gdzie mogą szukać doraźnej pomocy, aby przetrwać trwającą zimę.

Siemiatyccy policjanci apelują!!! Jeżeli widzisz osobę potrzebującą pomocy, lub znajdującą się w okolicznościach zagrażających jej życiu, bądź zdrowiu zadzwoń na numer alarmowy 112 lub 997. Może właśnie Twój telefon uratuje czyjeś życie.