"Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok" w Siemiatyczach - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok" w Siemiatyczach

Data publikacji 12.10.2017

Siemiatyccy dzielnicowi realizując założenia programu MSWiA „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok”, odwiedzają placówki oświatowe w podległych rejonach. Spotykają się z nauczycielami, rozmawiają z rodzicami i dziećmi dbając o bezpieczeństwo uczniów.

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Drohiczynie, Dziadkowicach i zespołu Dzielnicowych KPP w Siemiatyczach odwiedzają szkoły i przedszkola w podległym rejonie służbowym. Sprawdzają bezpieczeństwo dzieci na terenach przyległych do placówek. Szczególną uwagę zwracają na sposób przewożenia najmłodszych przez rodziców i autobusy szkolne. Spotykają się również z nauczycielami w celu wspólnego wypracowania zasad zwiększających bezpieczeństwo najmłodszych. Dzielnicowi systematycznie uczestniczą też w spotkaniach z dziećmi, również tymi najmłodszymi. W tym tygodniu dzielnicowi uczestniczyli w spotkaniach z uczniami Zespołu Szkół w Grodzisku, Drohiczynie, Szkole Podstawowej w Ostrożanach i nr 1 w Siemiatyczach. Uczniowie podczas spotkań przypomnieli sobie, jak należy bezpiecznie poruszać się po drodze oraz w jej pobliżu. Prowadzący spotkania przypomnieli również słuchaczom o konieczności noszenia elementów odblaskowych w różnych postaciach, w celu zwiększenia swojego bezpieczeństwa.

Kampania profilaktyczna pod nazwą "Kręci mnie bezpieczeństwo - przez cały rok szkolny" objęta jest honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.