Spotkania z przedszkolakami - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkania z przedszkolakami

Data publikacji 21.09.2017

Przedstawiciele siemiatyckiej Policji już kolejny rok odwiedzają dzieci w przedszkolach oraz przyjmują maluchów w jednostce Policji, w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Spotkania mają na celu uświadomienie najmłodszym jak zachować się na drodze, jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, co zrobić w przypadku ataku psa i jak postępować w kontaktach z nieznajomymi.

Siemiatyccy funkcjonariusze prowadząc działania "Bezpieczna droga do przedszkola" w tym tygodniu odwiedzają przedszkolaków z Siemiatycz by opowiedzieć o swojej pracy oraz porozmawiać o bezpieczeństwie. Podczas spotkań prowadzący przypominają  przedszkolakom podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu drogowym, szczególnie jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak bezpiecznie zachować się w jej pobliżu. Dzieci informowane są również, jak ważne jest posiadanie na ubraniach elementów odblaskowych, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo osób pieszych. Spotkania z funkcjonariuszami są również dobrą okazją by zaprezentować dzieciom podstawowe elementy ubioru i wyposażenia policjanta, omówić jak go odróżnić od przedstawicieli innych służb mundurowych oraz opowiedzieć o zawodzie Policjanta.

Przekazane informacje i prowadzony program wpisują się w kalendarz ogólnopolskiej kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.