"Wakacje w mieście" w Siemiatyckim Ośrodku Kultury - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Wakacje w mieście" w Siemiatyckim Ośrodku Kultury

Data publikacji 18.07.2017

Siemiatyccy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Mielniku spotkali się z dziećmi spędzającymi półkolonie w Siemiatyckim Ośrodku Kultury by omówić podstawowe zasady prawidłowego zachowania podczas wakacyjnego wypoczynku. Spotkanie to zorganizowane zostało w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo..nad wodą”, która została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Policjanci siemiatyckiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Mielniku w miniony czwartek (13.07.2017r.) spotkali się z dziećmi spędzającymi półkolonie w Siemiatyckim Ośrodku Kultury. Prelegenci szczególną uwagę zwrócili na powinność korzystania z kąpielisk strzeżonych z udziałem ratownika oraz na wszelkiego rodzaju zagrożenia wynikające z kąpania się na „dzikich akwenach", m.in. gliniankach, żwirowiskach, stawach, w strumykach i przy tamie, a także o konsekwencjach skakania do wody na „główkę ”. Prowadzący spotkanie omówili także zasady bezpiecznego zachowania w domu, w górach, na drodze oraz na wszelkiego rodzaju imprezach plenerowych. Uczestnicy wypoczynków dowiedzieli się, w jaki sposób i gdzie wchodzić do wody, czego nie robić na kąpielisku, na co zwrócić uwagę, wreszcie jak korzystać ze sprzętów wodnych.

Zwieńczeniem spotkania ku uciesze wszystkich był rozstrzygnięty konkurs przygotowany przez funkcjonariuszy i pracowników Komendy Powiatowej Policji w Siemiatyczach dotyczący akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo..nad wodą”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali cenne nagrody.

Praca w Policji