Mówię "NIE" handlowi ludźmi - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mówię "NIE" handlowi ludźmi

Data publikacji 09.06.2017

Wyjeżdżasz za granicę lub przyjechałeś do Polski? Co zabrać ze sobą w razie wyjazdu, jakich formalności dopełnić, a przede wszystkim gdzie się udać w razie kłopotów. Siemiatyccy policjanci przeprowadzili spotkanie profilaktyczne mające na celu uświadomienie młodym ludziom czym jest handel ludźmi.

Przedstawiciele siemiatyckiej komendy wczoraj w Zespole Szkół Rolniczych w Czartajewie spotkali się z uczniami by przybliżyć tematykę dotyczącą ofiar handlu ludźmi i konsekwencji powiązanych z tym procederem. Podczas spotkania prelegenci zwrócili również uwagę, że handel ludźmi to szeroki i wieloaspektowy problem, którego ofiarą poprzez podstęp, oszustwo, groźbę, użycie siły może stać się każdy. Przypominano więc o zachowaniu ostrożności i czujności podczas poszukiwania pracy, planowania wakacji, przeglądania ofert związanych z nauką języka ponieważ  mogą one okazać się pułapką. Podczas spotkania mundurowi mówili: na co zwracać uwagę zatrudniając się, co sprawdzić przed wyjazdem za granicę, co zabrać ze sobą wyjeżdżając. Informowali również gdzie się udać w razie kłopotów oraz o przysługujących im prawach.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.siemiatycze.policja.gov.pl

Praca w Policji