Bądź widoczny na drodze - Odblaski? Biorę w Ciemno! - Aktualności - KPP Siemiatycze

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bądź widoczny na drodze - Odblaski? Biorę w Ciemno!

Data publikacji 25.10.2016

Początek jesieni, zmiana aury i szybciej zapadający zmrok powodują pogorszenie warunków drogowych. Ograniczona widoczność ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu, zwłaszcza pieszych i rowerzystów. Policjanci apelują o rozwagę i używanie elementów odblaskowych.

Coraz wcześniej zapadający zmrok i pogarszające się warunki drogowe mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Ze względu na ograniczoną widoczność najbardziej narażeni na udział w zdarzeniach drogowych są niechronieni uczestnicy ruchu, czyli piesi i rowerzyści. Policjanci z siemiatyckiej drogówki realizując działania profilaktyczne pn. „Odblaski? Biorę w ciemno!” podczas kontroli drogowych rozdają pieszym i rowerzystom poruszającym się poza terenem zabudowanym odblaski i ulotki o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Mundurowi prowadzą również rozmowy z mieszkańcami pobliskich miejscowości na temat znowelizowanej Ustawy prawo o ruchu drogowym, która nakłada na pieszych poruszających się drogą po zmierzchu poza obszarem zabudowanym obowiązek noszenia elementów odblaskowych w miejscu widocznym dla innych uczestników ruchu.

Używanie „odblasków” w warunkach ograniczonej widoczności ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa pieszych, ponieważ pozwala kierującemu pojazdem dostrzec taką osobę z dużej odległości i bezpiecznie ją ominąć. Policja przypomina również rowerzystom, że ich jednoślady powinny być wyposażone w oświetlenie w postaci czerwonego światła odblaskowego z tyłu, a w przypadku jazdy w warunkach ograniczonej widoczności także, w światła pozycyjne z przodu i z tyłu. Pamiętajmy – NOŚMY ODBLASKI - bądźmy widoczni na drodze!

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji –www.siemiatycze.policja.gov.pl